Preț intregDiscount cardPret final

Consultatie

Consultație stomatologie generala sau plan de tratament8516%71
Consultație stomatologie generală copii9016%75
Consultație de specialitate medic ortodont9016%75
Consultatie de specialitate chirurgie sau implantologie10016%84

Cosmetica Dentara

Pachet igienizare (detartraj și periaj profesional) ambele arcade16510%149
Pachet igienizare (detartraj și periaj profesional)ambele arcade – depozite mari de tartru19510%176
Igienizare dentară cu Airflow ambele arcade11010%99
Periaj profesional ambele arcade14510%130
Albire dentară Opalescence / arcadă (dinti frontali si premolari)48510%436
Abonament Silver – Consultatie, Detartraj si Periaj profesional31510%283
Abonament Gold – Consultatie, Detartraj, Periaj profesional si AirFlow44510%400

Plombe

Obturație punctiforma13510%122
Obturație complexitate mică / obturatie CIS16010%144
Obturație complexitate medie17510%158
Obturație complexitate mare21010%189
Reconstructii coronare atipice27010%243

Endodontie

Drenaj endodontic monoradicular8510%76
Drenaj endodontic biradicular9510%86
Drenaj endodontic triradicular10510%94
Drenaj endodontic dinte cu 4 canale13010%117
Pansament cu hidroxid de calciu monoradicular / sedinta8510%77
Pansament cu hidroxid de calciu biradicular / sedinta10010%90
Pansament cu hidroxid de calciu triradicular / sedinta11010%99
Pansament cu hidroxid de calciu dinte cu 4 canale / sedinta14010%126
Obturație de canal dinte monoradicular15010%135
Obturație de canal dinte biradicular18010%162
Obturație de canal dinte triradicular20510%185
Obturație de canal dinte cu 4 canale23010%207
Tratament endodontic complet monoradicular (intr-o sedinta)28010%252
Tratament endodontic complet biradicular (intr-o sedinta)33510%301
Tratament endodontic complet triradicular (intr-o sedinta)36510%328
Tratament endodonticcomplet dinte cu 4 canale (intr-o sedinta)44510%400
Ședință dezobturare în caz de retratament endodontic monoradicular12010%108
Ședință dezobturare în caz de retratament endodontic biradicular15010%135
Ședință dezobturare în caz de retratament endodontic triradicular18010%162
Ședință dezobturare în caz de retratament endodontic dinte cu 4 canale21510%193
Pansament calmant (devitalizare)13010%117

Terapie

Tratament alveolită11010%99
Tratament pericoronarita11010%99

Protetica Fixa

RCR metal24510%221
RCR fibră de carbon/sticlă – 1 pivot/dinte23510%212
RCR fibră de carbon/sticlă – 2 pivoti/dinte32510%292
Coroană provizorie acrilat15510%140
Coroană provizorie PMMA21010%189
Coroana compozit total fizionomica Ivoclar79010%711
Coroană compozit parțial fizionomică50510%455
Coroană polisticlă (artglass) total fizionomică61010%549
Coroană metalo-ceramică fizionomică (Hera Ceram Germania)72510%652
Coroană metalo-ceramică estetica (Ivoclar Germania)77510%697
Coroană total ceramică (ceramică presată)134010%1206
Coroană ceramică pe suport de zirconiu118510%1066
Taiere lucrare protetică / o coroana taiata7010%63
Gutiera de bruxism/arcada33010%297
Ablatie RCR metal/fibra de sticla11510%103
Taxa de urgenta – asigura reducerea timpului la jumatate pentru tratamentele protetice25%

Proteze Mobile

Proteză totală și parțială/arcadă118010%1062
Proteză scheletată cu croșete turnate263010%2367
Proteză scheletată pe sisteme speciale374010%3366
Sistem special suplimentar – Coroana turnata cu frezaj50510%455
Proteză Kemeney – o coroana30510%275
Proteza pe capse (nu sunt incluse capsele)174010%1566
Capsa atasata la proteza46510%418
Proteza telescopata159510%1436
Schelet metalic proteza telescopata217510%1958
Element special proteza telescopata/telescop104510%941

Chirurgie Medic Stomatolog Generalist

Extracție complexitate medie16910%152
Extracție complexitate mare19510%176
Amputație radiculară/dinte20010%180
Extracție molari de minte erupți28510%256
Incizie mucoperiostală / tratamentul abcesului vestibular120 10%108

Chirurgie Medic Chirurg

Fir sutura24
Extracție chirurgicală – dinte erupt295
Extractie chirurgicala multipla dinti erupti, resturi radiculare / dinte145
Extractie chirurgicala cu alveolotomie de complexitate medie385
Extractie chirurgicala cu alveolotomie de complexitate mare495
Extracție dinți incluși submucos/dinte; necesită igienizare prealabilă și RX330
Extracție dinți incluși intraosos de complexitate medie/dinte; necesită igienizare prealabilă și RX385
Extracție dinți incluși intraosos de complexitate mare/dinte; necesită igienizare prealabilă și RX495
Amputație radiculară/dinte220
Rezecție apicală385
Regularizare de creastă/manoperă330

Pedodontie Dinti Temporari

Drenaj endodontic monoradicular – dinti temporari8010%72
Drenaj endodontic pluriradicular – dinti temporari10010%90
Pansament cu hidroxid de calciu monoradicular – dinte temporar9010%81
Pansament cu hidroxid de calciu pluriradicular – dinte temporar10510%95
Obturație de canal monoradicular dinte temporar10510%95
Obturație de canal pluriradicular dinte temporar12010%108
Tratament endodontic complet monoradicular (intr-o sedinta) dinte temporar24010%216
Tratament endodontic complet pluriradicular (intr-o sedinta) dinte temporar28010%252
Pansament calmant (devitalizare) dinte temporar12510%113
Obturație foto dinte temporar16510%149
Obturație CIS dinte temporar14010%126
Sigilare dinte temporar13010%117
Extracție dinți temporari fără mobilitate15010%135
Extracție dinți temporari mobili12510%113
Extracție resturi radiculare – dinți temporari14010%126

Ortodontie

Aparat ortodontic fix cu bracket-uri metalice/arcadă210010%1890
Aparat ortodontic fix cu bracket-uri safir/arcadă327010%2943
Aparatfix ceramica cu slot metalic/ arcada348210%3133
Aparat fix metalo-fizionomic/arcada290110%2611
Aparat lingual Incognito/arcadă1044510%9400
Aparat lingural STB/arcadă580310%5222
Aparat mobil/arcadă132010%1188
Aparat funcțional146310%1317
Control lunar aparat fix metalic/arcadă8810%79
Control lunar aparat fix safir/arcadă8810%79
Control lunar aparat fix ceramica cu slot metalic/arcadă8810%79
Control lunar aparat fix metalo-fizionomic/arcadă8810%79
Control lunar aparat mobil/arcadă8810%79
Control lunar aparat Incognito sau STB/arcadă11010%99
Control aparat funcțional9910%89
Recolat bracket metalic8810%79
Recolat bracket safir12110%109
Recolat bracket STB18210%163
Recolat bracket Incognito24210%218
Recimentare inel8810%79
Inlocuire inel9910%89
Inlocuire arc rupt otel8810%79
Inlocuire arc rupt NiTI8810%79
Indepartare aparat fix/ arcada30010%270

Implantologie

Implant dentar Dentium217510%1957
Aplicare conformator gingival (manopera) 185 10% 166
Bont protetic din titan Dentium63010%567
Bont protetic provizoriu Dentium36510%328
Coroana provizorie pe implant 240 10%216
Coroană metalo-ceramică pe implant Hera Ceram Germania(fără bont protetic)92010%828
Coroană ceramică zirconiu pe implant (fara bont protetic) 145010% 1305
Suprastructura mobila pe implanturi fara schelet metalic350010%3150
Lifting sinusal intern132010%1188
Lifting sinusal extern216010%1944
Largirea cresteri in vederea implantarii 2355 2120
Bont cu bila INNO (include capsa din proteza)750675
Aditie de os (manopera)550495
Locator INNO800720
Grefa tesut conjunctiv 935 842
Sistem Fast & Fixed maxilar (incude lucrarea provizorie) 2050018450
Sistem Fast & Fixed mandibula (incude lucrarea provizorie)1750015750